• تاریخ:جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹

علائم بیماری کرونا و راه های پیشگیری

علائم بیماری کرونا و راه های پیشگیری

علائم بیماری کرونا و راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با شناحت علائم کرونا و رعایت نکات بهداشتی ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی که در این مطلب به آنها می پردازیم, از سلامتی خود و دیگران محافظت کنید.

دستان خود را به طور مرتب بشویید

به طور منظم و با دقت دستان خود را با آب و صابون یا محلول  ضد عفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید.

شستن دست ها با آب و صابون یا محلول ضد عفونی کننده حاوی الکل ,ویروس هایی را که ممکن است به دست های شما منتقل شده باشند از بین می برد.

فاصله استاندارد با دیگران را رعایت کنید

با کسانی  که سرفه یا عطسه می کنند حداقل یک متر فاصله داشته باشید.

هنگام سرفه و عطسه قطرات ریزی از بینی و دهان افراد به بیرون پرتاب می شود اگر شما به آنها خیلی نزدیک باشید و فرد مبتلا به ویروس باشد.

این ذرات ریز که حاوی ویروس هستند  از طریق تنفس به بدن تان وارد می شوند.

از تماس دست ها با چشم ها و بینی و دهان خودداری کنید

چرا که دست ها با سطوح مختلفی در تماس هستند و ممکن است ویروس را جذب کنند.

زمانی که دست ها به ویروس آلوده شدند , به راحتی می توانند ویروس را به چشم ها, بینی و دهان انتفال دهند و شما را بیمار کند.

بهداشت تنفسی را تمرین کنید

مطمئن شوید که شما و اطرافیان‌تان بهداشت تنفسی را رعایت می‌کنند. بهداشت تنفسی به معنی پوشاندن دهان و بینی با داخل آرنج یا دستمال کاغذی هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن دستمال به سرعت است

برای پیشگیری ازابتلا به ویروس کرونا از توصیه‌های مراکز بهداشت پیروی کنید

در مورد جدیدترین اطلاعات و اقدامات در مورد ویروس COVID-19 مطلع باشید و توصیه‌های مراکز بهداشت یا محل کار خود را در مورد اینکه چطور از خود و دیگران در برابر ویروس COVID-19 محافظت کنید، جدی بگیرید

نکات ایمنی سازمان جهانی بهداشت

اگر برخی علائم کرونا را دارید یا احساس ناخوشی می‌کنید، حتی اگر علائم جزئی مثل سردرد و آب‌ریزش بینی دارید، تا زمانی که علائم برطرف شوند، در خانه بمانید. چرا؟ خودداری از ارتباط با دیگران و مراجعه به مراکز درمانی، باعث می‌شود تا مراکز درمانی کار خود را بهتر انجام دهند و از شما و دیگران در برابر احتمال ابتلا به ویروس COVID-19 و دیگر ویروس‌ها محافظت کنند.

در صورت وجود تب، سرفه و احساس تنگی نفس، فورا به پزشک مراجعه کنید چرا که ممکن است این علائم به دلیل وجود عفونت دستگاه تنفسی یا مشکلات جدی دیگر باشد

 

لینک کوتاه مطلب
درباره نویسنده فرشید پارسانژاد

مطالب زیر هم بررسی کنید
نظرات کاربران

بدون دیدگاه برای پست علائم بیماری کرونا و راه های پیشگیری

نظر شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد